Ahoj holky!
Před nedávnem jsem se ponořila do tajů kosmetických jílů a jejich užití v rámci péče o pokožku. No a tak nějak si už dnes nedokážu svou zkrášlující rutinu bez jejich užívání představit. Zamilovala jsem se přesněji do zeleného kosmetického jílu, který dokáže pokožku efektivně čistit. <3
Ráda bych tak dnešní příspěvek věnovala zelenému kosmetickému jílu. Chci vás v rychlosti seznámit a říci vám o jeho užívání několik základních informací.
Tak jo, pojďme na to!
Jíl – drcený jílovitý minerál, který se užívá ve farmakologickém a kosmetickém průmyslu. Má baktericidní vlastnosti a pomáhá s obnovou pokožky.
Existuje několik různých typů jílu: bílý, růžový, žlutý, modrý… a pak můj milovaný zelený. Jíly se liší hlavně svým účinkem. Zelený jíl má přitom nejefektivnější čistící účinek
Tajemství zeleného jílu.
Znáte tajemství jeho nesmírné efektivity?
Jak je již z názvu patrné, je jíl zelený. Při nadrcení jeho barva vybledne. Po smíchání s vodou či bylinným extraktem se však opět změní na sytě (až lahvově) zelenou). Zelený jíl se tak běžně užívá jako přírodní a efektivní kosmetika.
Zelený jíl: typy
Byla jsem překvapena, když jsem zjistila, že existují dva typy zeleného jílu. Nejen, že dělíme samotné jíly, ale dokonce existují ještě podskupiny jednotlivých barevných jílů.
Zde jsou typy zeleného jílu:
- zelený jíl montmorillonit, který má svůj původ na jihu Francie v oblasti Montmorillon (odkud získal svůj název). Obsahuje přes 20 minerálních solí a dalších mikroživin.
- želený jíl illit, který má svůj původ ve státě Illinois v USA. Poprvé se začal užívat v polovině 19. století poté, co byly objeveny jeho blahodárné účinky.
Jaký zelený jíl užívat?
Oba typy jsou stejně efektivní, takže je při výběru důležité vybírat si podle kvality. Nejdůležitějším faktorem je barva. Čím zelenější a sytější jíl je, tím lepší bude mí vlastnosti.
Samozřejmostí je potřeba přečíst si seznam ingrediencí, kde si můžete zkontrolovat, zdali neobsahuje produkt jakékoliv škodliviny, jako např. konzervanty, aromatické látky či barviva. Jinými slovy, seznam ingrediencí by měl obsahovat pouze jedno položku, a to 100% zelený jíl. Pouze tak si můžete být jisti tím, že je produkt bohatý na esenciální živiny.
Z čeho se zelený jíl skládá?
Zelený jíl nabízí škálu těch nejblahodárnějších minerálů, jako např. křemík, který urychluje hojení, hořčík, který zbavuje tělo zánětu, vápník, který zpevňuje pokožku, skvalen, který chrání pokožku před UV a dodává jí pevnost, mangan, který zbavuje kůži vrásek, fosfor, který stimuluje obnovu pokožky, měď, která vyrovnává produkci mazu a železo, které podporuje syntézu kolagenu. Toto byl pouze výčet těch nejdůležitějších složek zeleného jílu. Chemické složení jílu přímo ovlivňuje jeho výsledný účinek na naší pokožce.
Užívání zeleného jílu jakožto kosmetického produktu
- Absorbuje toxiny a čistí pokožku.
- Je antibakteriální a pomáhá od podráždění.
- Hloubkově pokožku vyživuje díky obsahu minerálů.
- Vyrovnává funkci mazových žláz a snižuje tak množství produkovaného mazu.
- Pomáhá zbavit pokožku akné a pupínků.
- Řeší problém povislé pokožky a zpomaluje její stárnutí.
- Rozjasňuje tón pokožky.
Zelený jíl by se měl brát hlavně jako efektivní čistící kosmetický produkt. Díky schopnosti absorpce (toxinů a dalších nečistot) a protizánětlivému účinku se jedná o opravdu nesmírně efektivní produkt.
Zajímavé je, že pokožka obličeje není jedinou částí našeho těla, na které můžeme užívat zelený jíl. Tuto přírodní kosmetiku můžete užívat také na pokožce hlavy, hlavně v případě, že vás něčím trápí.
Maska ze zeleného jílu: postup
Příprava vaší vlastní obličejové masky ze zeleného jílu je nesmírně snadná! Stačí smíchat zelený jíl buďto s vodou (z kohoutku, nebo s termální vodou) či jakýmkoliv bylinným destilátem. Směs by měla být smíchána v poměru 1:1. Samozřejmě můžete tento jednoduchý recept modifikovat dle potřeby. Například můžete přimíchat ještě:
- rostlinné oleje (mandlový, arganový, jojobový).
- esenciální oleje (levandulový, rozmarýnový).
- hyaluronovou kyselinu 1% či 3 %.
- přírodní jogurt, kefír či podmáslí.
- přírodní med či včelí vosk
- vitaminy A a E ve formě kapek.
Má oblíbená maska se zeleným jílem
Jistě by vás napadlo, že mám svou oblíbenou obličejovou masku se zeleným jílem, kterou užívám již opravdu dlouho. Perfektně se totiž hodí k mé kombinované pokožce.
Recept: 2 lžíce zeleného jílu v prášku, 1 lžíce termální vody, 1 lžíce mandlového oleje a několik kapek kyseliny hyaluronové (1%). Ingredience promíchejte, naneste na obličej a nechte působit 15-20 minut. Následně směs z obličeje vymyjte.
Proč se jedná o tu nejlepší masku ze zeleného jílu?
Existuje spousta důvodů, kdy jedním z nich je zkrátka to, že na masku má pokožce skvěle reaguje. Obličejová maska se zeleným jílem má tu nejlepší konzistenci (snadno se tak aplikuje a po aplikaci na pokožce zůstává) má dále několik blahodárných účinků, kdy dokáže čistit obličej (jíl), zajistit pokožce hydrataci (kys. hyaluronová) a zabránit jejím následným ztrátám (olej). V jednoduché obličejové masce tak můžete nalézt změkčovadlo, hydratační látku a detoxifikační složku.
Mohu vám tak zelený jíl jednoznačně doporučit!
Napsat komentář