Léto se blíží a my bychom rádi ukázali naše nožky, nebo ne?
Jelikož se blíží čas sluncem zalitých a teplých dní, připravila jsem si pro vás pro všechny nový článek, ve kterém se budeme zabývat tématem opalování. Pozorně si pročtěte mé rady a snažte se je aplikovat co nejvěrněji dovedete. Pouze poté si opravdu uvědomíte, že opalování není tak těžké, jak se na první pohled mohlo zdát. Dnes se zaměřuji na tři důležité otázky z oblasti opalování:
- Jak si připravit pokožku na proces opalování?
- Jak se rychle opálit?
- Jak se bezpečně opalovat v soláriu?
1. problém – Příprava pokožky na opalování
Nejdůležitější je účinný peeling pokožky, který byste měli provádět každý týden, občas dokonce dvakrát týdně. Doporučuji hrubé peelingové produkty, jako například ty, které obsahují mořskou sůl. Také doporučuji aplikaci kosmetiky, která neobsahuje oleje. Větší exfoliační částice umožňují efektivně vyhladit epidermis a odstranit všechny buňky, které již zemřely. Pokud si chceme zajistit efektivní opálení, musíme se ujistit, že exfoliační produkt neobsahuje oleje. Kdy peeling provádět? K večeru, den předtím, než si skočíte na pláž. Pokud máte velice suchou pokožku, peeling provádějte dva dny před návštěvou pláže.
2. problém – Opalování
Z mé zkušenosti vím, že to nejhorší, co můžete udělat, je ležet na pláží, břichem vzhůru, několik hodin. Tímto si leda tak pojistíte to, že se spálíte, hlavně v případě, že zkoušíte ty hloupé typy z internetu jako například: „opalujte se jen poté, co se potřete oleji“ (FAKT?). Rychlé opálení je možné, ale je nesmírně nebezpečné a nevydrží dlouho. Snažte se o opalování přemýšlet komplexněji. Chraňte svoji pokožku faktorem 15 či 20 tak, aby nebyla vystavena účinkům slunečního záření. Pouze tehdy se můžete vystavit slunci bez rizika. Samozřejmě, že výsledky se dostaví později, ale vaše pokožka alespoň zůstane opálená o něco déle. Mojí metodou jemného urychlení celého procesu je užívání tělového oleje s keratinem, který stimuluje syntézu melaninu.
3. problém – Opalování v soláriu
Jedná se o metodu pro ty, kteří mají vždy na spěch a nemají čas skočit si na pláž. Dříve jsem je navštěvovala často, ale dnes se jim již vyhýbám, jelikož vím, jak škodlivá solária (či spíše záření, se kterým se v nich setkáte) opravdu jsou. Také vím, že existují lidé, kteří by se možnosti opalování v soláriu nevzdali za všechny peníze světa. Proto vám dám několik tipů pro snížení rizika při opalování v soláriu. Začněte krátkými 1-3 minutovými sezeními a postupně čas jednoho sezení prodlužujte s dalšími a dalšími návštěvami. Používejte filtry, které pokožku ochrání. Nejde o to pokožku spálit, ale o to stimulovat syntézu melaninu, která dodá pokožce odstín hnědé, o kterém tak sníte.
Napsat komentář